|   | 

Dom

Jak urządzić małe biuro z głową?

Małe biuro może być prawdziwym wyzwaniem. Należy je zaprojektować sprytnie, czyli funkcjonalnie dopasowując układ i wielkość pomieszczeń do naszych potrzeb. Przestrzeń możemy zaplanować tak, aby odpowiadała potrzebom naszej firmy, stosując przemyślany projekt.

Aranżując małe biuro musimy wziąć pod uwagę potrzeby naszych pracowników. Rozmowy z każdym działem i każdym pracownikiem to najlepszy sposób, aby dowiedzieć się, czego potrzebują w pracy. Można również wykorzystać do tego celu ankietę. Najbardziej opłacalnym benefitem pracowniczym w firmie jest atrakcyjne biuro. Z danych firmy Nowy Styl wynika, że 80% pracowników chciałoby zobaczyć siedzibę firmy przed rozpoczęciem pracy.

Aranżacja małego biura to układ przestrzenny. Jeśli przydzielamy pokoje poszczególnym osobom lub zespołom, ważne jest, aby ich nie rozdzielać. Pokoje klientów i osób pracujących na zapleczu znajdują się z reguły bliżej wyjścia/sekretariatu. Ponieważ niechciani goście nie powinni zakłócać jego pracy, gabinet prezesa nie powinien znajdować się blisko wejścia. W miarę rozwoju firmy układ biur będzie się zmieniał.

W przypadku małych biur można zastosować biuro na planie otwartym. Należy również zadbać o komfort akustyczny pracowników, oddzielając ich meblami lub dźwiękoszczelnymi kotarami.

Jak umeblować małe biuro?

Małe biura oznaczają zazwyczaj małe pomieszczenia. Nie zapominajmy o niewielkich meblach. Nie warto wydawać pieniędzy na krzesła. Fotel wyższej jakości zajmie więcej miejsca niż ten gorszej jakości. Pracownikom można też zapewnić klęczniki lub piłki do siedzenia. Ściany można wykorzystać do zamontowania półek lub szafek na dokumenty. Aby uniknąć zakurzonych teczek i ważnych dokumentów, powinny być one zamykane na klucz. Aby stworzyć więcej miejsca, połącz biurka pracowników, którzy pracują razem. Laptopy są mniejsze niż komputery stacjonarne i mogą być używane w różnych miejscach i na różnych stanowiskach. W niektórych zawodach, takich jak księgowy, nie ma potrzeby przenoszenia komputera.

Sprawdź ranking foteli biurowych do 750 zł - https://rankingfoteli.pl/ranking,ranking-foteli-biurowych-do-750-zl.html

Aranżacja małego biura - zielone biuro

Jeśli chcemy, aby nasze biuro wyglądało nowocześnie, pięknie i ekologicznie podążajmy za trendami biophilic design. Trend ten został omówiony tutaj.

Jest to design, który uwzględnia naszą potrzebę przebywania na łonie natury i obcowania z nią. Wpływa to na dobre samopoczucie psychiczne i fizyczne. Na poziom relaksu pracowników biurowych wpływa już samo patrzenie na zieleń.

Biophilic design odnosi się do holistycznego podejścia w projektowaniu. Ten trend jest już widoczny w umiejscowieniu biura w pobliżu terenów zielonych, z widokiem na nie. Najważniejsze, aby pamiętać, że materiały, które wybieramy, są uniwersalne i jak najbardziej naturalne lub imitują naturalne. Ponadczasowe kolory: biel, szarość, brąz, beż, zieleń nie wyjdą z mody. Podobnie jak drewno, cegła, kamień lub ich imitatory. Dobre oświetlenie to podstawa. Naturalne światło jest najlepszym rozwiązaniem. Aby uniknąć przewijania, zaplanuj wiele gniazdek elektrycznych. Żarówki ledowe są zarówno bardziej opłacalne, jak i przyjazne dla środowiska niż tradycyjne żarówki.

 

Biurko dla dwóch osób

Dwie osoby dzielące biuro

Rozwiązaniem dla małych firm z tylko jednym lub dwoma pracownikami jest podnajem pokoju w większym biurze, a nawet pokoju w mieszkaniu lub domu do pracy. Przestrzeń ta powinna być wyposażona w wygodne fotele biurowe, biurka i krzesła. Można również wynająć miejsce w specjalnie do tego przeznaczonych przestrzeniach co-workingowych. Ważne jest, aby każdy pracownik czuł się komfortowo, organizując swoje biurka tak, aby nie przeszkadzały innym. Prosty regał na książki może stworzyć dwie strefy nawet w małym biurze.

Przestrzeń biurowa w domu

Ze względu na wygodę i ergonomię, praca w domu nie powinna odbywać się na kanapie czy przy kuchennym stole. Na dokumenty związane z firmą wyodrębnij szafkę. Przestrzeń, do której nie zaprasza się klientów, może być bardziej komfortowa niż tradycyjne biuro. Najlepiej podzielić mieszkanie na część dzienną i przestrzeń przeznaczoną na małe potrzeby biurowe.

Małe biuro na małej przestrzeni

Zorganizowanie biura na małej przestrzeni może być trudne. Należy maksymalnie wykorzystać przestrzeń. Nie można zmarnować ani jednego metra kwadratowego. Dobrym pomysłem jest biurko z szufladami, aby maksymalnie wykorzystać przestrzeń pod blatem. Aby ułatwić dostęp do dokumentów, w pobliżu biurka umieśćmy szafki. Ważniejszy od układu funkcjonalnego jest wygląd pomieszczenia.

Jasne kolory mogą optycznie powiększyć przestrzeń. Aby zmaksymalizować ilość naturalnego światła, wykorzystaj odległość od okna, umieszczając biurko w jego pobliżu. Upewnij się, że zainwestowałeś w wysokiej jakości lampki biurkowe.

W zależności od potrzeb, wnętrza można wyposażyć w drukarki, skanery lub niszczarki do papieru. Wielkość tych urządzeń będzie dostosowana do przestrzeni. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę akustykę w mieszkaniu. Słuchawki to świetny sposób na uzyskanie ciszy i spokoju do pracy. Mogą one odizolować dźwięki z zewnątrz i pozwolić nam się lepiej skupić w naszym domowym biurze.

A co z kuchnią?

Małe biuro może nie mieć wystarczająco dużo miejsca, aby pomieścić oddzielną kuchnię. Jednym z najlepszych sposobów na wygospodarowanie miejsca na prosty posiłek jest wydzielenie niewielkiego kącika lub nawet półki na mikrofalówkę i czajnik. Aby nie poplamić klawiatury komputera, blatu i dokumentów, można kupić tacę, na której będzie można stawiać jedzenie. Problemem są nieprzyjemne zapachy, które będą się unosić od podgrzewania jedzenia. Pomóc może dobry system wentylacyjny. Ale nic nie zastąpi okapu kuchennego.

Dla zdrowia

Siedzenie przy biurku jest nieodłącznym elementem pracy biurowej. Jest to główna przyczyna schorzeń kręgosłupa, choroby cywilizacyjnej XXI wieku. Najlepszym i najskuteczniejszym sposobem zapobiegania chorobom kręgosłupa jest ruch. W małym biurze nie ma miejsca na siłownię.

Możesz trzymać w szafce złożoną matę do jogi. Podczas przerw można wstać od biurka i na leżąco obejrzeć kilka filmików z Youtube. Można również kupić mini stepper, który można wykorzystać do prowadzenia rozmów telefonicznych. W sklepach sportowych znajdziesz również małe akcesoria, które pozwolą Ci wzmocnić ramiona i dłonie. Są one na tyle małe, że zmieszczą się w szufladzie biurka. Ważne jest, aby pamiętać o wstawaniu co godzinę w celu rozciągnięcia i wyprostowania ciała.

Zobacz również

E-mail: sugestia@adssupport.pl

ADSSupport to portal wielotematyczny, na którym znajdziesz szereg cennych porad, informacji i artykułów z różnych dziedzin życia. Zapraszamy!